Налаштування мережі

Я зараз не надаю послуги з проектування та налаштування мережі, але…

Наші послуги з налаштування локальної мережі орієнтовані на забезпечення оптимальної функціональності, доступності та безпеки. Ми маємо значний досвід у роботі з такими виробниками мережевого обладнання, як FortiGate, Cisco, Mikrotik та HP. Це дозволяє нам забезпечити ефективне налаштування і оптимізацію мережі з урахуванням конкретних потреб.

Важливою рекомендацією при побудові локальної мережі є уникання використання обладнання різних брендів. Це допоможе уникнути складнощів при діагностиці мережі, оскільки різні бренди можуть використовувати специфічні протоколи, які можуть несподівано вплинути на роботу мережі в цілому.

Доступ до інтернет

Доступ до мережі потрібно ретельно розподіляти, з’ясовуючи, кому саме необхідний доступ (підрозділам, серверам, телефонії, відеоспостереженню, електронним замкам на дверях тощо).

Безшовність Wi-Fi

Послуга налаштування кількох пристроїв доступу до мережі. “Безшовність” означає можливість використовувати одну мережу з однією назвою на всій території офісу або компанії. Точки доступу встановлюються таким чином, щоб не залишити місця без покриття Wi-Fi мережі. Система автоматично перемикає ваш пристрій (телефон/планшет/ноутбук) під час руху по території компанії. Наприклад, за допомогою цієї послуги ви можете переміщатись по всій будівлі і проводити відеодзвінки з телефона, а сам телефон автоматично підключатиметься до Wi-Fi-маршрутизатора з найсильнішим сигналом, коли ви наближаєтесь до нього. Відеодзвінок буде без перерв і затримок, а телефон буде вважати, що працює з одною точкою Wi-Fi.

Резервування

Для тих, кому важливо кожна хвилина доступу до Інтернету, ми рекомендуємо підключати два та більше інтернет провайдера. З нашого боку ми можемо допомогти налаштувати автоматичне підключення до другої інтернет-лінії. Це дозволить завжди бути в онлайн, а ваші працівники навіть не помітять переключення між провайдерами, якщо в одного з них виникнуть труднощі з доступом в Інтернет.

Віртуальні мережі

Налаштування мережі можливе не лише на фізичному обладнанні, а й у хмарних рішеннях – це дозволяє створити додаткові правила безпеки та моніторингу для інформації, що проходить через маршрутизатор, встановлений у хмарі. Це може бути використано як для звичайної мережі, так і для мережі з віртуальних машин, VDS-серверів або хмарних рішень.

Пріоритезація трафіку

Ця опція (також відома як QoS) дозволяє встановити пріоритети для використання Інтернету таким чином, щоб важлива інформація була максимально оперативною і не створювала незручностей у роботі. Наприклад, у нас налаштована система, яка спочатку забезпечує якісний зв’язок для IP-телефонії та телефонних дзвінків, на другому місці – доступ до терміналів та серверів бухгалтерії, далі – система сповіщень, і лише потім весь важкий та медійний трафік які скачуються з інтернету. Це дозволяє уникнути проблеми на мережу через завантаження оновлень системи, завантаження відеофайлів чи записів конференцій або скачування архіву.
У одному з випадків нам вдалося налаштувати якісний зв’язок через мережу (IP-телефонія), роботу з бухгалтерією у терміналі, роботу з CRM на VDS та багато інших “першочергових” сервісів, і коли канал інтернету був завантажений на 100%
– не правники, не замовники не відчували погіршення якості зв’язку чи інших труднощів у роботі.

Безпека

Безпека може мати різні вимоги, і у нас є рішення для різних задач. Часто постають питання про обмеження доступу до певного ресурсу, заборону доступу між відділами, обмеження швидкості до ресурсу, отримання сповіщень у разі зростання трафіку. Існує багато стандартних та універсальних рішень для вирішення цих і інших задач.

Доступ з Інтернету

Для багатьох компаній стало нормою мати доступ до серверів з дому, і працювати віддалено. Запити щодо доступу до комп’ютера в офісі, філіалі, магазині через Інтернет надходять досить регулярно, тому про цю опцію наголошуємо окремо. Практично до всього обладнання (мережеві принтери, касові принтери, системи відеоспостереження, бухгалтерія), яке ви маєте у своїй мережі, можна налаштувати доступ через Інтернет з дому чи іншого офісу.

Безпечний доступ поза офісом – VPN

В продовження до доступу з Інтернету можна налаштувати додатковий функціонал – Віртуальну приватну мережу (VPN). Це віртуальна мережа, яка за допомогою захищеного каналу дозволяє працювати в мережі компанії так, ніби ви знаходитесь в офісі – підключатися до обладнання, обмінюватися файлами, друкувати на мережевих принтерах і т.д.

Доступ між офісами

Якщо у вас є загальні ресурси і кілька різних офісів однієї компанії, ця послуга може бути корисною. Завдяки її використанню не буде проблемою використовувати одну АТС для кількох офісів, використовуючи одну систему внутрішніх номерів або надсилати документ з офісу на склад для друку.

Ми займаємося більш складними завданнями і рекомендуємо звертатися з іншими питаннями для оцінки термінів реалізації завдань.