Servers

Давайте розглянемо ролі, які можуть бути покладені на сервери, ця сторінка писалась у 2015 🙂
Зараз принцип роботи з серверами сильно змінився.

Веб-сервер: Включає набір необхідного програмного забезпечення для розміщення сайту або порталу компанії. Він може обслуговувати один або кілька сайтів. Крім сайту, це може бути спільнота (форум), на якому ваші клієнти можуть отримати підтримку, або база знань та інструкцій щодо ваших послуг.

Поштовий сервер: Потрібний для забезпечення роботи електронної пошти. Якщо у вас є свій домен (наприклад, адреса вашого сайту stael.com.ua), то ви можете створити свою пошту, наприклад, andrey@stael.com.ua, що виглядає більш престижно, ніж використання безкоштовних поштових сервісів, таких як Gmail, ukr.net тощо.

Файловий сервер: Допомагає зберігати всі необхідні файли для роботи в одному місці та забезпечує доступ до них з будь-якого комп’ютера. Це зручно і безпечно, особливо коли вам потрібно працювати не тільки в офісі, але й поза його межами – домашній комп’ютер, ноутбук або навіть планшет у відрядженні.

Термінальний сервер: Цей тип сервера актуальний для бухгалтерських систем або інших баз даних. Дуже зручно мати можливість підключатися з будь-якого пристрою (комп’ютера, ноутбука, планшета, мобільного телефона) до “віртуального комп’ютера”, розташованого на сервері. Ви можете працювати з програмами, встановленими на сервері, і заощадити гроші на ліцензіях для програмного забезпечення (оскільки придбавати програми потрібно лише для одного робочого місця).

Сервер телефонії: Це програмна АТС на базі комп’ютера, яка є більш функціональною та економічно вигідною.

Інтернет-шлюз: Забезпечує загальний доступ до мережі компанії в Інтернеті і можливість обмежувати доступ до певних веб-сайтів або перевіряти дані за допомогою мережевого антивірусу.

Резервний сервер (Backup): Використовується для резервного копіювання важливої інформації на окремий комп’ютер.

Це лише декілька прикладів різних типів серверів і їх призначень. Залежно від потреб вашої компанії, ви можете використовувати один або декілька з цих серверів для забезпечення ефективної роботи вашої команди.